Logo Gmina Mogielnica

News zdjęcie id 265

Pożegnanie Lata 2019 - podsumowanie

03.09.2019

31.08.2019 r. na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Mogielnicy odbył się koncert "Pożegnanie Lata". Pierwszym artystą, jaki pojawił się tego dnia na scenie był zespół "Stars Roxette Tribute Band".  Jest to grupa wykonująca utwory legendarnego szwedzkiego duetu ROXETTE. Na scenie nie zabrakło dzieci i młodzieży z terenu gminy Mogielnica, jako pierwsze zaprezentowało się Studio Tańca i Akrobatyki "Trzpioty". Młodzi tancerze na co dzień ćwiczący w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny udowodnili, że są w dobrej formie i niewątpliwie szlifują swój warsztat. Po występach tanecznych sceną zawładnęła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy. To od nich wszystko się zaczęło. Pierwsza impreza pod nazwą Pożegnanie lata odbyła się na Pl. Dół w Mogielnicy i miała na celu promować twórczość lokalnej społeczności. Jedyną gwiazdą wtedy była właśnie Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Dzisiaj mimo transformacji i zmian w składzie osobowym Orkiestry po raz kolejny pokazała, że potrafi dać ciekawy koncert i zaskoczyć publiczność. Jest już swego rodzaju tradycją, że w trakcie "Pożegnania Lata" wręczane są puchary dla uczestników Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja turnieju indywidualnego i piąta edycja turnieju deblowego. Nagrody zwycięzcom wręczał Przyjaciel Gminy i Miasta Mogielnica Dariusz Grabowski oraz Burmistrz Sławomir Chmielewski.

Około godziny dwudziestej na scenie pojawił się zespół FARBA znany między innymi z takiego utworu jak „Chcę tu zostać”. Wokalista Joanna Kozak porwała publiczność swoim wyjątkowym głosem i temperamentem. Następnie na scenie pojawiła się grupa DISCO POLO - CLIVER, która skutecznie rozruszała miłośników polskiej muzyki tanecznej. Zespół cieszący się dużą popularnością na rynku muzyki Disco Polo swoją energią i charyzmą mile zaskoczył zarówno publiczność jak i organizatorów.

Chcielibyśmy ponadto serdecznie podziękować sponosorm, dzięki którym odbyło się to wydarzenie. W szczególności dziękujemy spółce Gaz-System jako głównemu sponsorowi tego wydarzenia. Link do strony internetowej sponsora: www.gaz-system.pl

Burmistrz zaprasza

Sławomir Chmielewski