Logo Gmina Mogielnica

News zdjęcie id 239

I Międzyszkolny Turniej Koszykówki w Borowem

Za nami I Międzyszkolny Turniej Piłki Koszykowej o Puchar Burmistrza Gminy
i Miasta  Mogielnica. Organizatorem imprezy był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
w Borowem, Pan Piotr Mosionek wspierany przez niezwykle zaangażowanych
w przedsięwzięcie wszystkich nauczycieli pracujących w placówce oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Areną sportowych zmagań stał się znajdujący się w pobliżu szkoły nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku.

W turnieju, który odbył się 26 marca br., swoje koszykarskie umiejętności zaprezentowali uczniowie ze starszych klas sześciu szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy. I tak mieliśmy przyjemność gościć drużyny z: NSP w Kozietułach wraz z Panią A. Klimek-Dudzińską i Panem A. Teklakiem, ZPSP i PP w Brzostowcu i ZPSP i PP
w Michałowicach z Panem Cezarym Bińkowskim, PSP im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy wraz z Panią Wiolettą Oziemską oraz Panem Pawłem Pajewskim oraz PSP im. Marszałka Piłsudskiego w Mogielnicy wraz z Panem, Marcinem Skoniecznym. Drużynę gospodarzy, czyli PSP w Borowem poprowadził Pan Piotr Mosionek.

Gośćmi specjalnymi zawodów były gwiazdy polskiej koszykówki mężczyzn, zawodnicy Hydrotruck Radom: mierzący 196 cm skrzydłowy Daniel Wall, rozgrywający Filip Zegzuła (188 cm) i skrzydłowy Wojciech Wątroba (210 cm). To oni, przeprowadzając
z dziećmi profesjonalną rozgrzewkę, rozpoczęli zasadniczą część zawodów. Wyjątkową atrakcją-niespodzianką dla wszystkich drużyn była możliwość rozegrania z gośćmi specjalnymi meczu do tzw. „pierwszego kosza”. Do rywalizacji z zawodnikami Hydrotruck stanęli także trenerzy poszczególnych drużyn, ale szczęście dopisało tylko chłopcom z zespołu reprezentującego PSP w Borowem, którym udało się pokonać zaproszone gwiazdy.

Koszykarskie rozgrywki uświetnił także swoją obecnością Pan Burmistrz Gminy
i Miasta Mogielnica, Sławomir Chmielewski, który nie tylko patronował zmaganiom adeptów koszykówki, ale w dużej mierze przyczynił się do powstania tego wspaniałego obiektu, na którym mogły zostać rozegrane zawody.

Następnie odbyła się właściwa część turnieju. Zaproszone drużyny systemem brazylijskim rozegrały swoje spotkania. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a atmosfera, mimo chłodnej pogody, bardzo gorąca. Poszczególne mecze obfitowały w wiele atrakcyjnych dla oka akcji.

Klasyfikacja poturniejowa przedstawia się następująco:

Grupa dziewcząt:

I miejsce – PSP w Borowem

II miejsce – PSP w Mogielnicy

III miejsce –ZSO w Mogielnicy

IV miejsce – ZPSP i PP w Brzostowcu

V miejsce – ZPSP i PP w Michałowicach i NSP w Kozietułach

Grupa chłopców:

I miejsce – PSP w Mogielnicy

II miejsce – PSP w Borowem

III miejsce – ZSO w Mogielnicy

IV miejsce – ZPSP i PP w Michałowicach

Wszystkie drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi dyplomami, a ci, którzy stanęli na podium, otrzymali także medale oraz puchary.

Organizator Turnieju pragnie także podziękować za pomoc w przeprowadzeniu zawodów pracownikom MGOK-u, Panu Robertowi Lipcowi i Panu Konradowi Socha, Adamowi Jakubowskiemu, a także reprezentującemu KP w Mogielnicy, Panu Sławomirowi Babiszowi.

Do zobaczenia za rok !

dyr. PSP w Borowem, P. Mosionek