Logo

- Dlaczego przedszkole dwujęzyczne??

Języka obcego nauczymy się lepiej, kiedy będzie on nam służył do przyswojenia sobie czegoś więcej niż jego samego (OSD BILINGUIS).  



Wychowanie dwujęzyczne - w przeciwieństwie do tradycyjnych metod wczesnego nauczania języka obcego – polega na takiej organizacji procesu dydaktycznego w przedszkolu i w szkole, w której język drugi jest obok języka ojczystego dzieci, środkiem przekazu informacji, wiedzy i środkiem komunikacji.

Program kształcenia i wychowania dzieci w naszym przedszkolu opiera się na immersji częściowej (early partial immersion). W tym programie język drugi jest używany jako środek komunikacji i interakcji w przedszkolu w co najmniej 50% wszystkich sytuacji komunikacyjnych, a w pozostałych 50% sytuacjach - język ojczysty dzieci.

Nauczyciele realizują treści podstawy programowej przekazując dzieciom wiedzę w dwóch językach, polskim i angielskim.

Oprócz tego, że zapewniamy dzieciom atrakcyjną formę kształcenia, przyczyniamy się do tworzenia postaw otwartości i tolerancji godnych współczesnego Europejczyka.

Od początku funkcjonowania naszego przedszkola podejmowaliśmy wszelkie działania, które przyczyniłyby się do podniesienia jakości kształcenia, opieki i wychowania. Jednym z takich działań było nawiązanie współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Współpraca ta bardzo szybko przyniosła wymierne korzyści. Jedną z nich jest program nauczania dwujęzycznego w naszym przedszkolu, który współtworzyli nauczyciele naszej placówki oraz nauczyciele PWSZ-u w Krośnie.
Bardzo ciekawą formą zajęć w naszym przedszkolu są zajęcia z native speakerem, który zapewnia dzieciom kontakt z żywym językiem.
Robert McGinnity ( nasz native speaker) nie zna języka polskiego, komunikuje się z dziećmi w języku angielskim. Wydawałoby się, że kontakt ten jest utrudniony. Nic bardziej mylnego. Na pierwszych zajęciach Rob bardzo szybko wszedł w łaski dzieci i już po chwili razem z nimi grał w piłkę, w gry planszowe, jak również czytał bajki po angielsku. Był szczerze zdziwiony, że dzieci rozumieją tak dużo angielskich słów. Dzieci chętnie bawiły się z Robertem w zabawy, w które bawią się przedszkolaki w Stanach Zjednoczonych.  

W naszym przedszkolu w trakcie całego dnia dzieci stymulowane są do reagowania w języku angielskim poprzez zabawę, śpiew, naukę wierszyków oraz wcielanie się w role.

Takie kształcenie daje wiele radości zarówno dzieciom jak i nam, nauczycielom, stało się dla nas przygodą edukacyjną.

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że we współczesnym świecie posługiwanie się więcej niż jednym językiem staje się koniecznością. Patrząc w przyszłość naszych dzieci chcielibyśmy przygotować je jak najlepiej do komunikacji z drugim człowiekiem na całym świecie. 



Dorota Bluj

ZAPRASZAMY

Tel: 13 430 32 53

Skrzynka na sygnały

Wypełnij Odpowiedzi

Samorządowe Przedszkole w Dydni
Numery telefonów:
Grupa I
798962708
Grupa II
13 430 32 53
Grupa III
789 023 190
Przedszkolna kuchnia
789 028 880
 
 
Godziny otwarcia:
Pn-Pt: od 6:30 do 15:30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.